fehmi

ELİDER Nedir?

ELİDER (Elektronik Ticaret Derneği), Türkiye e-ticaret sektörünün bütün paydaşlarının ihtiyaç duyduğu geniş zemine yayılmış bir birliktelik girişimidir.

Değerler

E-ticareti konuşan değil, gerçekten yapan üyelerimizle süreçleri daha da geliştirmek ve sektörümüze gereken desteği sağlamak için bir aradayız.

Türkiye’nin en geniş katılımlı E-Ticaret ve E-İhracat topluluğu olmak için yola çıktık.

ELİDER, e-ticaret ve e-ihracat yolculuğuna çıkan işletmeleri her türlü konuda desteklemeyi amaçlıyor. E-ticaret ekosisteminde ihtiyaç duyacakları her alanda yanlarında bize bulacaklar. E-ticaretin en temel konusu olan lojistik ve kargo süreçlerinde yaşanan sorunlara karşın ilgili işletmelerle anlaşmalar yaparak çözüm üretiyoruz, ayrıca, fiyat avantajı sağlıyoruz. E-ticaret siteleri ya da online pazaryerleri ile ilgili sorunlarda hukuk komisyonumuz aracılığı ile destek oluyoruz.

Sektörel komisyonlarla pazaryerlerinde adil çalışma ortamı sağlamak için çalışmalar yapıyoruz. Ayrıca, global e-ticaret ekosisteminin önemli aktörlerini ve lojistik sektörünün öncülerini ülkemize davet ederek e-ticaret işletmeleri ile iş birliği alanları geliştirmeyi hedefliyoruz. Bunun yanında e-ihracat yoluyla yurt dışındaki pazarlara açılmak isteyen firmalara global depolarla yaptığımız anlaşmalara çerçevesinde destek sağlıyoruz.

Fehmi Darbay, Yönetim Kurulu Başkanı

fehmi imza
85%

Üye Profili

Üyelerimizin büyük bölümü aktif şekilde e-ticaretle uğraşıyor.

100%

E-Ticaret Penetrasyonu

Üyelerimizin hepsi en az bir kere e-ticaret modeliyle satış yapmış.

275%

Türkiye’de E-Ticaret

2019’a göre 2020 yılında e-ticaret yapma amacıyla kurulan işletmelerin artış oranı.

68%

E-Ticaret Siparişi Adeti

2019’dan 2020’ye artış.

Kaynak: T.C. Ticaret Bakanlığı

SOSYAL SORUMLULUK

ELİDER, sektörün ihtiyaçlarına ve firmalarla ortaklaşa olarak ülkemizin dönemsel ihtiyaçlarına yönelik farkındalık yaratacak çözümler üretmeye çalışır.
15 +
Ülkede Faaliyet
12 k +
Üye Firma
72 +
Şehirde Temsilcilik
4 +
Üyelerin Ciroları Toplamı (milyar)

İŞ BİRLİĞİ İÇİN

Bizi +90 (212) 909-0933 nolu numaradan arayın veya aşağıdaki linke tıklayın.

E-TİCARET İŞİ Mİ ARIYORSUNUZ?

 E-ticaret sektöründe çalışmak isterseniz  buradan üyelerimizin iş imkanlarını görebilirsiniz.