VİZYONUMUZ

“Türkiye'yi Dünya'nın E-Ticaret Üslerinden Biri Yapmak.”

Türkiye, kaliteli üretim kapasitesi ve üstün satış & rekabet yeteneklerine sahip e-ticaret firmaları ile, Dünya’nın en önde gelen e-ticaret ülkelerinden birisi olmaya her zaman doğal aday.

MİSYONUMUZ

“Üyelerimizin her anlamda yanında olmak ve gelişimlerine katkıda bulunmak.”

Üyelerimizin hem operasyonel süreçlerinde, hem de iş birliği anlamında yanında yer alarak Türkiye’nin dört bir yanından on binlerce e-ticaret işletmesiyle birlikte hareket etmek ve ülkemizin Dünya arenasında topyekun yükselmesini sağlayabilmek için yola çıktık.

ANA DEĞERLERİMİZ

“ELİDER, Türkiye'de e-ticarete bir ucundan dokunmuş herkesle bir araya gelmeyi hedefler.”

  • E-TİCARET
  • E-İHRACAT
  • HUKUKA UYGUNLUK
  • SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK
  • TEKNOLOJİ KULLANIMI
ELİDER çatısı altında yapılan etkinlikler, güç birlikleri ve işbirlikleri sayesinde, gelişen e-ticaret sektörü hedeflenmektedir. Gerek dernek bünyesinde yapılacak etkinlikler, gerekse dernek harici kurumlar ile yapılacak işbirlikleri ile e-ticaret sektörü çalışanlarının niteliğinin arttırılmasını önemsemektedir. Böylece “daha bilgili işletme, daha mutlu tüketici” oluşturacağı öngörüsü ile eğitimlere büyük önem vermektedir. Yapılacak eğitimler, mevcut uygulamaların verimliliğini ve etkinliğini arttıracaktır.
DAHA FAZLA
Özellikle ülkemizde üretilen ürünlerin yurtdışı pazarlara ulaştırılma aşamasında üyelerine vereceği katkılar ile imalat sektörünün e-ihracat aracılığı yapılan ticaretin katma değeri yüksek ve daha kazançlı olabilmesini hedeflemektedir. E-ticaretin gelişmiş ülkelerin ticaret hayatındaki payı düşünüldüğünde ülkemizin bu konudaki potansiyelinin çok yüksek olduğu görülmektedir. Ülkemizde bunu başaracak nitelikte bir çok girişimci, üretici ve hizmet sağlayıcı mevcut. Tüm bu potansiyel Elider bünyesinde değerlendirilerek e-ticaret sektörünün ülkemiz ticaretindeki payını çok daha yukarı çıkarılabilecektir.
DAHA FAZLA
Genel anlamda evrensel normlara göre gelişen hukuk sistemi gelişen ve gelişmekte olan sistemlerin hedefidir. Bunun için yapılacak çalışmalar sonucunda evrensel normlarda gelişmeye açık ve dinamik e-ticaret hukukunun sağlayacağı güven, imalattan son kullanıcıya kadar mutlu bir e-ticaret ekosistemi oluşturacaktır.
TÜZÜĞÜ İNCELE
Sürekliliği sağlamak için mevcut zor koşulları, engelleri, rekabeti aşma yöntemlerinde yapılan hatalar sonucunda bir yandan sürekliliği sağlamak için çalışırken diğer yandan sürdürülebilir olmaktan uzaklaşılıyor. Tüm olumsuzluklara rağmen bilimsel bilgi ile analitik düşünebilen donanımlı kişilere, doğru tecrübe aktarımı ile yapılan e-ticaret günün koşullarında sürekliliği sağlarken uzun vadede de sürdürülebilir olacaktır.
ÜYE OL
E-Ticaret, teknoloji kullanımı anlamında sınırsız opsiyonlar sunan, bir çok sürecin otomatize edilebileceği ve basit geliştirmelerle hem ulusal, hem de uluslararası arenada öne çıkmanın çok kolay olduğu bir alan. Ne yazık ki ülkemizde e-ticaret süreçlerinde teknoloji kullanımı, belli bir seviyenin üstündeki firmalar hariç %20 seviyelerinde. Bunu geliştirmek için bir aradayız.
NEDEN ÜYE OLMALISIN?